Informace Pro projektanty

Komplexní slaboproudý datový rozvaděč STAKOHOME představuje již od roku 2006 plnohodnotné řešení na trhu, které si poradí s problematikou projektování a ukončení datových rozvodů v bytové výstavbě. Celému projektu datových rozvodů je tak nyní možné dát efektivní a důstojnou tečku.

Rozvaděč STAKOHOME je dodáván jako komplexní řešení, instalační firma jej obdrží jako ucelený balík, který už pouze jednoduše nainstaluje a připojí.

Použití menšího množství kabeláže ve stoupačkách a společných prostorech šetří náklady i prostor, řešení je navíc projektově univerzální. Umožňuje připojení jakéhokoliv typu datového konektoru RJ45 s uchycením keystone, což je nejpoužívanější typ (např.  kategorie  5,6,6A, optické konektory SC, LC, ST atd.). Lze také použít jakékoli elektrické rozvaděče s DIN lištami (TS-35) a zachovat tak stejný design se silnoproudým rozvaděčem.

V rámci řešení dodáváme samostatné univerzální držáky na DIN lištu pro standardní aktivní prvky (switch, router atd.). Již není nutné složitě řešit uchycení běžných aktivních prvků.

Instalace a manipulace je velmi snadná, rozvaděč lze klasicky zazdít nebo připevnit na zeď, Bytový (datový) rozvaděč  STAKOHOME je také vybaven typovým štítkem a je na něj vydáno prohlášení o shodě, včetně typových zkoušek v certifikované zkušebně. Obsahuje tak všechny legislativní náležitosti pro revizního technika a následnou kolaudaci.

Cena se odvíjí od požadavků klienta či developera, k dispozici jsou již hotová typová řešení pro byty velikostí 2+kk/2+1, 3+kk/3+1 nebo 4+kk/4+1,  více zde. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Zde produktový list k celému řešení.

 

Označování bytových slaboproudých (datových) rozvodnic STAKOHOME (pro lepší identifikace v projektu).

Identifikaci bytových slaboproudých (datových) rozvodnic jsme zavedli kvůli typovým štítkům a pro snazší projektování. Developeři mají různé varianty (např.pouze jeden přívod od poskytovatele, pouze datové jednozásuvky atd.), které je nutné reflektovat.

Typové značení:  STAKOHOME-BYTZZ-YX/XX(K)-(5,6)/A
 
Vysvětlivky:
ZZ- modelová řada patch panelu STAKOHOME: 02 - plastový patch panel
Y-typ rozvodnice:  N-nástěnná  nebo Z-zapuštěná
X - počet řad v rozvaděči
XX - počet připravených konektorů/keystonů (K) s označením typu (UTP/STP, cat.5, 6 atd.)
A - použití aktivního prvku (pokud požaduje investor)
 
Příklad: STAKOHOME-BYT02-Z3/09K-5UTP (tzn. Třířadý zapuštěný rozvaděč, vybavený 2ks patch panelu STAKOHOME-PATCH02, osazený 9ks keystone/konektory cat.5 v nestíněné verzi. Typ rozvaděče se vždy odvodí od naprojektovaného typu elektrického rozvaděče v bytě).
 
 
Část řešení STAKOHOME se dá také využít v rodinných domech, kde se slaboproudé technologie instalují do plastových nebo plechových skříní. Pro tyto aplikace lze využít patch panel, který vymyslela naše firma. Je možné jej nainstalovat i na rovný podklad a zabírá minimum místa, které pak nechybí ostatním technologiím.
 
Zde ke stáhnutí katalogový list patch panelu STAKOHOME-PATCH02.
Instalační manuál k patch panelu STAKOHOME-PATCH02-06.
Ilustrační video (CZ) týkající se pouze patch panelu STAKOHOME-PATCH02-06.

Obr. patch panel STAKOHOME-PATCH02-06, neosazený, pro 6 konektorů

Výhody pro koncové klienty

  • Klient nemusí řešit dodatečnou kompletaci slaboproudého rozvaděče (není v jeho silách)
  • Po aktivaci služby (Internet, telefon, televize IP TV) je vše okamžitě k dispozici
  • Rozšíření výběru služeb (rozsah i kvalita) pro koncového klienta

Výhody pro developery:

  • Úspora místa a úspora kabeláže (na chodbách a společných prostorách bytových domů)
  • Řešení je univerzální v instalaci i použití (lze využít běžné elektrické rozvaděče, různé konektory i různé výrobce)
  • Přidaná hodnota k bytu - více služeb (televize/IP TV, Internet, telefon)  pro klienta
  • Možnost vyřešit kvalitního a stabilní poskytovatele služeb od samého začátku – vyhne se stížnostem klientů (po nastěhování)

Bytový rozvaděč<br />Vždy o krok napřed!