Často kladené dotazy

 • Proč je výhodné mít bytový datový rozvaděč?

  Bytový datový rozvaděč je efektivní a levné řešení. V bytě nezabírá prakticky žádné místo, lze jej umístit pod omítku. Přináší finanční úsporu při rozvádění kabeláže ve společných prostorách bytu/domu a umožňuje samozřejmě nejen přijímat veškeré současné moderní služby, jako jsou digitální televizní programy (IP-TV), internet nebo hlasové služby, ale i provozovat vlastní datovou síť a mít vše pod perfektní kontrolou.

  Většina moderní elektroniky, jako jsou televize, recievery, přijímače, set-top boxy nebo DVD a Blu-Ray přehrávače, již z výroby obsahuje datový konektor RJ45 a je tedy možné je prakticky okamžitě propojit v jednu síť.

 • Pro koho je bytový/datový rozvaděč Stakohome určen?

  Bytový datový rozvaděč Stakohome je primárně určen pro byty, kde se počítá s realizací telefonní nebo datové/počítačové sítě. Datové rozvody by měly patřit mezi samozřejmé a základní součásti každé moderní bytové výstavby.

  Řešení Stakohome je výhodné ve chvíli, kdy je v rámci bytu více přípojných míst/portů, než je datových kabelů od poskytovatele služeb – telefon, Internet, televize IP-TV (např. O2, T-systém atd.) a také ve chvíli, kdy chcete mít datovou síť v rámci bytu pod plnou kontrolou.

  Příklad 1: Od poskytovatele služeb vám vedou do bytu dva kabely, v bytě chcete mít ale čtyři přípojná místa (např. dvě datové dvouzásuvky).

  Příklad 2: V bytě (např.garsoniéra) chcete mít jedno přípojné místo (jednu datovou jednozásuvku) a do bytu máte přiveden jeden datový kabel od poskytovatele služeb. V tomto případě není datový rozvaděč Stakohome nutný, kabel je od poskytovatele veden přímo k zásuvce.

  Část řešení (univerzální patch panel Stakohome) se dá samozřejmě použít i do rodinných domů, kde je vyprojektován plastový nebo plechový rozvaděč (který nemá standardní 19“ rozměr a uchycení).

  Patch panel Stakohome je vhodný kvůli svým malým rozměrům a možnosti upevnění na rovný podklad.

 • V čem je vaše řešení výjimečné nebo jiné od konkurence?

  Rozvaděč Stakohome představuje jediné, skutečně komplexní řešení slaboproudého (datového) bytového rozvaděče na trhu, které zároveň obsahuje také všechny legislativní náležitosti pro revizního technika a pro následnou kolaudaci. Je finančně a prostorově úsporné (méně kabeláže ve společných prostorách domu).

  Základem je nový specifický patch panel, který má českou i zahraniční právní ochranu a byl zkonstruován speciálně pro byty a rodinné domy. Rozvaděč také koncepčně řeší uchycení aktivních prvků (switch, router) a je jednoduchý na instalaci, na následné užívání nebo nutnou manipulaci.

  Zákazník si také určuje design bytového (datového) rozvaděče. Výsledný design může být tak shodný se silnoproudým rozvaděčem. Rozvaděč má minimální hloubku a v případě umístěn/zazdění pod omítku nezabírá žádné místo.

 • Kolik zabírá rozvaděč místa a je možné zvolit různá designové provedení?

  Kvůli sladění designu používáme pro naše řešení standardní silnoproudé rozvaděče (od běžně prodávaných výrobců – OEZ, ABB, Hager atd.). Zákazník tak má na výběr z mnoha provedení, záleží pouze na jeho vkusu.

  Rozvaděče mají zpravidla minimální hloubku a při zazdění pod omítku nezabírají v prostoru žádné místo (viz. obrázky níže).

  Obr.Silnoproudý rozvaděč a datový bytový rozvaděč STAKOHOME-BYT02 (v zavřeném a otevřeném stavu).

 • Není výhodnější mít jen bezdrátový systém místo kabelových datových rozvodů?

  Všeobecně mají bezdrátová řešení více nevýhod než klasické kabelové systémy. Pokud je váš byt či dům ve stádiu stavby nebo rekonstrukce, je lépe volit technologii kabelovou. Výhodou klasické kabeláže je především vysoká provozní spolehlivost a rychlost.

  Většina dostupné moderní elektroniky má již v základu datový konektor RJ45 a je tak připravena pro stabilní kabelové připojení.

  Datová/počítačová síť a řešení Stakohome umožňuje přijímat veškeré současné moderní služby, jako jsou televizní programy (IP-TV), Internet nebo hlasové služby a provozovat vlastní datovou vlastní síť v rámci bytu.

 • Pro jak velké byty je vaše řešení určeno?

  Řešení Stakohome není nijak velikostně omezeno, je tedy možné je využít jak v malých (2+1), tak ve velkých bytech (i více než 4+1).

  Není už ale vhodné pro byty, kde je vyžadováno extrémní množství datových zásuvek, kupříkladu 20 a více, při instalaci většího množství aktivních prvků či požadavku na záložní zdroj UPS nebo na instalaci NAS serveru. V těchto specifických případech je vhodnější najít více místa a umístit prostornější datový rozvaděč.

 • Prodáváte jen typová řešení?

  Jedna z výhod našeho řešení je, že prodáváme komplet přesně na míru zákazníka. Ten tak dostane pouze to, co skutečně potřebuje. V nabídce sice máme předpřipravená typová řešení (pro byty 2+kk/2+1, 3+kk/3+1, 4+kk/4+1), která využívají převážně developeři kvůli jednoduchosti a přehlednosti, jsme však připraveni i na individuální i atypické poptávky.

  Zákazníkovi připravíme vybavení rozvaděče podle počtu zásuvek v bytě a podle datových přívodů od poskytovatele. Výhodou je i unifikovaný design s běžnými elektrickými rozvaděči (které jsou instalovány většinou v předsíni bytu). Řešení Stakohome tedy nepředstavuje za žádných okolností násilnou změnu v prostorovém designu.

 • Mám o bytový rozvaděč Stakohome zájem. V jaké fázi bych se na vás měl obrátit?

  Bytový datový rozvaděč Stakohome se instaluje při rekonstrukci nebo při nové výstavbě.  Do rozvaděče se připojují jak kabely od poskytovatele služeb, tak rozvody v rámci bytu, obojí znamená stavební zásah.

  Rozvaděč Stakohome je dodáván jako komplexní řešení. Instalační firma, která rozvody v bytě realizuje, jej obdrží jako ucelený balík, který už pouze jednoduše nainstaluje a připojí.

 • Kupuji od developera nový byt, který je nyní ve výstavbě. Jak zjistím, že mám vhodné datové rozvody v bytě? Mohu mít tento rozvaděč i v rámci developerského projektu?

  Rozvaděč Stakohome není problém dodat jako součást developerského projektu. Sami spolupracujeme s řadou developerů po celé ČR, kteří již v rámci standardní výstavby instalují naše řešení.

  Je ale potřeba na tyto rozvody myslet včas a vyžadovat co nejdříve informace od developera. Dodávka našeho řešení nepředstavuje komplikaci ani pro developera ani pro instalační firmu, právě naopak. Ptejte se proto už před koupí nového bytu, jak a zda-li máte vyřešeny datové rozvody. Pokud si nejste jistí, kontaktujte nás a zašlete nám podklady. Rádi vám sdělíme svůj odborný názor a probereme vaše možnosti.

 • Nastěhoval jsem se do bytu, kde jsou datové rozvody již instalovány a ukončeny v bytovém rozvaděči. Rozvaděč je ale bohužel nezapojený a kabely z něj trčí ven. Můžete mi nějak pomoci?

  Pokud máte na mysli situaci, podobnou jako na těchto obrázcích, dokážeme vám samozřejmě pomoci kabeláž zkrotit.

  Rozvaděče umíme zkompletovat a uvést do chodu prakticky v jakémkoli stádiu, i když jsou v něm kabely jen nahrubo připraveny. Pokud bude kompletaci provádět jiná instalační firma, můžeme jí dokonce zaslat některé nutné komponenty. Neváhejte se na nás obrátit.

 • Realizujete v rámci dodávky vašeho řešení bytového rozvaděče také instalaci datových kabelů a zásuvek?

  Ano, dodáváme a případně instalujeme nejen bytové datové rozvaděče, ale i související datové rozvody.

 • Nejsem z Prahy, přesto bych měl o vaše řešení zájem. Mohu se na vás obrátit?

  Ano, dodávky hotového řešení je možné zrealizovat po celé ČR. V případně zájmu můžeme dokonce vám nebo přímo instalační firmě zaslat některé komponenty, nutné k doinstalaci již existujícího rozvaděče.


Bytový rozvaděč<br />Vždy o krok napřed!