Nové řešení datových rozvodů pro byty

Orientace v problematice plánování moderních datových rozvodů v bytech je stále slabá a stejně neutěšená situace panuje při ukončování kabeláže ve standardních datových rozvaděčích. Kvůli zachování designu a šetření místem je navíc často kladen požadavek, aby byl pro elektrické (silnoproudé) rozvody a datové rozvody použit stejný typ rozvaděče. V bytových domech (resp. v jednotlivých bytech) proto není vhodné instalovat standardní datové rozvaděče a do běžných elektrických rozvaděčů s DIN lištami je téměř nemožné instalovat standardní tzv. patch panely (propojovací panely, nutný prvek pro datové rozvody).

Slaboproudý rozvaděč StakoHome představuje jediné, skutečně komplexní řešení slaboproudého (datového) bytového rozvaděče na trhu. Jedná se o elegantní a profesionální produkt, který je navíc označen typovým štítkem a je k němu vydáváno prohlášení o shodě, včetně typových zkoušek v certifikované zkušebně. Splňuje tak veškeré legislativní povinnosti pro následnou revizi a kolaudaci.


Běžný datový rozvaděč

Myslet na dostatečný počet datových zásuvek se jednoznačně vyplácí. Většina zařízení, jako jsou televize, recievery, přijímače, set-top boxy nebo DVD, již obsahují datový konektor RJ45 a je tedy možné je propojit v jednu síť, ve které bude jejich ovládání hračkou. Vhodné je také připojení jedné síťové tiskárny, skladování dat na jednom centrálním serveru či ukládání hudby a filmů na jednom úložišti. Vše kdykoliv snadno přístupné.

Dodáváme nejen hotová typová řešení pro byty 2+KK, 3+KK a 4+KK odkaz viz zde, ale i řešení přesně na míru a dle požadavku zákazníka. V bytech se oproti ostatním možnostem jedná o mnohem efektivnější řešení a velkou úsporu kabeláže ve společných prostorách domu. Ve větších bytech přichází také úspora financí (je závislé na délce a rozlehlosti kabeláže ve společných prostorách). Slaboproudý (datový) rozvaděč StakoHome je připraven uspokojit poptávku 99 procent koncových zákazníků i developerů, zbylé jedno procento představují rozsáhlé a náročné instalace s větším počtem datových portů a množstvím aktivních prvků, pro které není rozvaděč StakoHome dimenzován.

Řešení STAKOHOME podporuje a využívá také jeden z kvalitních poskytovatelů telekomunikačních služeb triple play (kabelová televize IP-TV, IP telefonie a Internetu) firma T-Systems Czech Republic a.s. Firma T-Systems je značkou skupiny Deutsche Telekom.

T-MOBILE

Řešení STAKOHOME zařazují do svých portfolií developeři po celé ČR, k nalezení je například v nabídce společnosti Central Group, a.s.

*/ ?>

Nové řešení datových rozvodů pro byty

Orientace v problematice plánování moderních datových rozvodů v bytech je stále slabá a stejně neutěšená situace panuje při ukončování kabeláže ve standardních datových rozvaděčích. Kvůli zachování designu a šetření místem je navíc často kladen požadavek, aby byl pro elektrické (silnoproudé) rozvody a datové rozvody použit stejný typ rozvaděče. V bytových domech (resp. v jednotlivých bytech) proto není vhodné instalovat standardní datové rozvaděče (viz obrázek) a do běžných elektrických rozvaděčů s DIN lištami je téměř nemožné instalovat standardní tzv. patch panely (propojovací panely, nutný prvek pro datové rozvody).

Slaboproudý rozvaděč StakoHome představuje skutečně komplexní řešení slaboproudého (datového) bytového rozvaděče na trhu. Firma STAKOHOME představila toto řešení jako první již v roce 2006. Jedná se o elegantní a profesionální produkt, který je navíc označen typovým štítkem a je k němu vydáváno prohlášení o shodě, včetně typových zkoušek v certifikované zkušebně. Splňuje tak veškeré legislativní povinnosti pro následnou revizi a kolaudaci.

Bytový rozvaděč
Obr. Standardní (nevyhovující) datový rozvaděč

Myslet na dostatečný počet datových zásuvek se jednoznačně vyplácí. Většina zařízení, jako jsou televize, recievery, přijímače, set-top boxy nebo DVD, již obsahují datový konektor RJ45 a je tedy možné je propojit v jednu síť, ve které bude jejich ovládání hračkou. Vhodné je také připojení jedné síťové tiskárny, skladování dat na jednom centrálním serveru či ukládání hudby a filmů na jednom úložišti. Vše kdykoliv snadno přístupné.

Dodáváme nejen hotová typová řešení pro byty 2+kk/2+1, 3+kk/3+1 a 4+kk/4+1, ale i řešení přesně na míru a dle požadavku zákazníka. V bytech se oproti ostatním možnostem jedná o mnohem efektivnější řešení a velkou úsporu kabeláže ve společných prostorách domu. Ve větších bytech přichází také úspora financí (je závislé na délce a rozlehlosti kabeláže ve společných prostorách). Slaboproudý (datový) rozvaděč StakoHome je připraven uspokojit poptávku 99 procent koncových zákazníků i developerů, zbylé jedno procento představují rozsáhlé a náročné instalace s větším počtem datových portů a množstvím aktivních prvků, pro které není rozvaděč StakoHome dimenzován.

Řešení STAKOHOME podporuje a využívá také jeden z kvalitních poskytovatelů telekomunikačních služeb triple play (kabelová televize IP-TV, IP telefonie a Internetu) firma T-Mobile Czech Republic a.s. Firma T-Mobile je značkou skupiny Deutsche Telekom AG.

T-MOBILE

Řešení STAKOHOME zařazují do svých portfolií developeři po celé ČR.

Výhody řešení Stakohome

  • Finančně úsporné (méně kabeláže ve společných prostorách domu, více služeb v jednom – Internet, televize IP TV, telefon)
  • Prostorově úsporné (úspora kabelů, již žádné velké svazky kabelů na chodbách domů)
  • Jednoduchá instalace a manipulace
  • Možné použít pro většinu bytů, předpřipravená typová řešení
  • Řešení přesně na míru zákazníka (individuální složení komponent)
  • Univerzálnost (použití různých typů a výrobců konektorů/keystonů a vnitřního vybavení)
  • Lze využít téměř jakékoliv existující elektrické rozvaděče. V bytě je tak zachován stejný design elektrického rozvaděče se slaboproudým (datovým) bytovým rozvaděčem
  • Uživatel má plnou kontrolu nad kompletní datovou síťí v rámci svého bytu (sdílení dokumentů, souborů, tiskárny atd.)
  • Řešení je plně kompatibilní se systémy výrobců datových sítí

Bytový rozvaděč<br />Vždy o krok napřed!